Lindid

Kõik rehvidest ja velgedest

Moderaator: makuke

Re: Lindid

PostitusPostitas Ain » 07 Mär 2013, 14:36

kui aega ja tahtmist on siis oled õigel teel. Sellise põhimõttega on Soomes palju masinaid aretatud (sõiduautode baasil). Nii et jõudu. Ainus millal probleem võib tekkida on kiirus... ehk siis selline lahendus sobib väikeste kiirustega.
Müüa Cardo PACKTALK Bold sideseadmed:
Cardo ja Garmini seadmete ametlik edasimüüja Eestis
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas donn » 07 Mär 2013, 16:09

Hunt kirjutas:Oled arvutanud ka, palju see isetegemine maksab??
Ma kiirelt arvutasin ja päris kalliks läheb.. Et selle eest hakkab juba hiina asju saama :?

Olen küll, hetkel ka tabel ees ja ei tundu see asi nii ulmeline. Ehk julged oma arvutuskäiku minuga jagada? E-mail on rabdc [ät] hot.ee.
donn @ YouTube; joonised siit: youshouldbuildit.blogspot.com
Kasutaja avatar
donn
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas boob » 07 Mär 2013, 16:16

No kui oma tööaeg ka rahasse arvutada siis võib saada küll summaks odavamate hiinakate hinnanumbri.
Kasutaja avatar
boob
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Hunt » 07 Mär 2013, 16:50

Ma lihtsalt vaatasin, et Kõigile neljale lindile kõikidele ratastele koralikud laagrid vaja osta. Siis rattad treida, või osta mootorsaani rattaid. Siis treiali teenus (kui omal pinki pole). Transportöör lindi materjal. Vinklit läheb omajagu (umbes 35m) ja torumaterjal. Poldid-mutrid-seibid jnejne jooksmine ja sebimine.
Ma ka selline ise tegija, ja olen ka lintidele mõelnud ja jõudsin sinna, et ma ei viitsi hakata jalgratast leiutama :?
AGA ei midagi halba ma ei mõelnud ja lugupidamine meestele, kes selliste asjadega mässata viitsivad.
Suzuki KQ oli esimene, aga midagi jäi nagu puudu!!! Polaris...ei komentaari(sattus mulle läbi peeretatud isend)!!!!!! Kawasaki 750i , lärmakas ja nagu puuhobune!! Honda oli hea oma automaadiga(parem kui kõik eelmised) Aga nüüd 1000 ja canam, Ma tahtsin ka nägu naerul tagarattal üle soo lasta ja seda pakub ainult 1000can!
Hunt : 5135402
Kasutaja avatar
Hunt
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Humulus » 07 Mär 2013, 19:53

Väga positiivne!
Talvel muidugi lindid alla. Eelmine nädal möllasime metsas ja ikka uskumatu jõud/läbivus nendega. Terved puud vead ilma probleemita välja.
Polaris Sportsman 800EFI + ühtteist vajalikku
-majade ehitus & projekteerimine-
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas donn » 08 Mär 2013, 12:56

Minu tegelik postitamise eesmärk oli teada saada, mida keegi eelistab - teha nö turu-uuringut ning sellega teada saada, kas on üldse mõtet siplema hakata. Enese jaoks tegemisega, seda kindlasti, aga kas saan veel kellelegi kasuks olla - see on küsimus.

Järgnevalt küsin üle, mida keegi teist isiklikult eelistab roomiku juures? Missugune on kellegi unelm-roomik?

Kas teie jaoks oleks roomiku eelisteks:

*läbiva võlli otsas olevad paksust plastikust juhtrattad, mis on mehaaniliselt tugevamad ning nende laagrid igal ajal määrdepritsiga määritavad
*laagrid, mis on kättesaadavad igast laagrite müügiga tegelevast poest
*lint, mida saab kulumisel ise paari kümnese silmusvõtmega kulunud osade asendamisega remontida
*varuosade kättesaadavus sõltub lähima metallipoe asukohast või telefonikõne tegemisest Eesti riigi piires ja postipaki ootamisest

Siin on ka küsitlus ja kui leiate aega, siis olen äärmiselt tänulik, kui sellele vastaksite.

Tänan kõiki abi eest,
Donn.
Kasutaja avatar
donn
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas Hunt » 08 Mär 2013, 13:56

Kas sa tahad hakata neid müügiks tegema?? Kui jah, siis sellel asjal ei ole mitte mingit majanduslikku pointi.

Aga lindid peaksid olema sellised, millega saaks sõita vähemalt 4 talve ilma probleemideta ja siis võivad lindid vajada mõne ratta ja rulliku ja laagri vahetust.
Suzuki KQ oli esimene, aga midagi jäi nagu puudu!!! Polaris...ei komentaari(sattus mulle läbi peeretatud isend)!!!!!! Kawasaki 750i , lärmakas ja nagu puuhobune!! Honda oli hea oma automaadiga(parem kui kõik eelmised) Aga nüüd 1000 ja canam, Ma tahtsin ka nägu naerul tagarattal üle soo lasta ja seda pakub ainult 1000can!
Hunt : 5135402
Kasutaja avatar
Hunt
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas boob » 08 Mär 2013, 16:25

Kui jooksu hind jääks alla 2k ja päris iga sõidu järgi remontima ei peaks ning varuosade saadavus on hea hinnaga ning kiire, siis pane business käima.
Kasutaja avatar
boob
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Ain » 08 Mär 2013, 17:10

sõidan Tatou 4s lintidega kolmandat hooaega. Mingit määrdepritsi ega mutrivõtit pole vaja olnud. Kasutusel on kinnised laagrid. Midagi kulunud pole. Lindi kummiosa on nagu uus kuna sõidan ainult lumel. Selline ongi hea lint! Hind neil täna 3790.- isegi kui oleks keegi pakkunid hiinakaid poole odavamalt siis mina neid osta ei oleks julgenud..
Kui tahad midagi aretama hakata siis tee kõigepealt prototüüp valmis ja katseta 4-5 hooaega. Seejärel tead mida teed. Ja siis hakka mõtlema et sõbrale või kellegile veel teha....
Siin on projekt mida kunagi püüti alustada-http://roomikud.noimak.ee/# kopiti sisuliselt Hisuni aga ei jõutud kuhugi... mitte isegi hinnani.. rohkem pole sellest midagi kuulda olnud. (see et mõned isendid valmis saadi ja natuke ka sõideti on saavutus omaette) businessi mõttes aga sisuliselt mitte midagi.
Edu!
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas donn » 08 Mär 2013, 17:57

Prototüüp detailide kulumise ja vastupidamise teada saamiseks on tsikliroomiku näol valmistatud ja teen ka oma traigile sarnased valmis ning on plaanis neid korralikult retsida.

Need ARKSi roomikud on ju aktiivselt müügil, vaata siia: http://www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=616289. Sealne 1600/tk ilma KM-ta kehtib ikka 4tk kohta.

Ma helistasin täna seal kuulutuses märgitud numbril ning sain vastuseks, et hetkel on neil kõik roomikud välja müüdud - seega ikkagi seal roomikualane tegevus käib.
Kasutaja avatar
donn
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas boob » 08 Mär 2013, 17:58

Ma olen valmis end katsetustele ohverdama :D
Kasutaja avatar
boob
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Ain » 08 Mär 2013, 18:53

donn kirjutas:Prototüüp detailide kulumise ja vastupidamise teada saamiseks on tsikliroomiku näol valmistatud ja teen ka oma traigile sarnased valmis ning on plaanis neid korralikult retsida.

Need ARKSi roomikud on ju aktiivselt müügil, vaata siia: http://www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=616289. Sealne 1600/tk ilma KM-ta kehtib ikka 4tk kohta.

Ma helistasin täna seal kuulutuses märgitud numbril ning sain vastuseks, et hetkel on neil kõik roomikud välja müüdud - seega ikkagi seal roomikualane tegevus käib.

kui müügis on 1600.- ja 0 käibega siis ei saa väga aktiivne müügitegevus ju toimuda..... vastasel juhul oleks juba ammu käibemaksukohustus tekkinud.. :D heal juhul müüdi need mõned prototüübid maha ja ongi kõik
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas andrus michelis » 08 Mär 2013, 19:23

Ain kirjutas:sõidan Tatou 4s lintidega kolmandat hooaega. Mingit määrdepritsi ega mutrivõtit pole vaja olnud. Kasutusel on kinnised laagrid. Midagi kulunud pole. Lindi kummiosa on nagu uus kuna sõidan ainult lumel.

Kirjeldad seda lumel sõitmist? Lageda sileda põllu peal ainult? Kui nii, siis pole ime, et ainult 1 rullik katki on läinud. Või käid vahest ikka metsas kah?
Võistelda ei viitsi, porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
ATVd polegi, pläristan UTVga.
andrus michelis
ATV-Sport.net fänn
ATV-Sport.net fänn

PostitusPostitas Arxs » 08 Mär 2013, 20:46

Pane garantii juurde osadele ja korras, selle taha palju jääbki.
Q_Q
Kasutaja avatar
Arxs
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Ain » 08 Mär 2013, 22:27

andrus michelis kirjutas:
Ain kirjutas:sõidan Tatou 4s lintidega kolmandat hooaega. Mingit määrdepritsi ega mutrivõtit pole vaja olnud. Kasutusel on kinnised laagrid. Midagi kulunud pole. Lindi kummiosa on nagu uus kuna sõidan ainult lumel.

Kirjeldad seda lumel sõitmist? Lageda sileda põllu peal ainult? Kui nii, siis pole ime, et ainult 1 rullik katki on läinud. Või käid vahest ikka metsas kah?

meil on ikka metsas ka lumi ja sõidan ikka igal pool.. kolmas hooaeg suusaradasi on ka tehtud.
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Trutta » 10 Mär 2013, 18:53

Bisness-männidele: selle asemel, et linte taasleiutada, mõelge parem üks odavalt toodetav ATV kelk või tavakäru suusakomplekt valmis. Iron Baltic tahab asjade eest hingehinda.....
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas klemm » 10 Mär 2013, 19:18

Trutta kirjutas:Bisness-männidele: selle asemel, et linte taasleiutada, mõelge parem üks odavalt toodetav ATV kelk või tavakäru suusakomplekt valmis. Iron Baltic tahab asjade eest hingehinda.....

Anna tellimus mida soovid ja teen ära. Odavamalt kindlasti.
Kui just nende suuskadega sealt käru ka kaasa ei saa :D
suzuki LTA 700 väiketraktor
warn, snorklid 5x kaitsmed, soendused, 27 bc, zümo 550, twin air, niplid ja kummikud (õlgadeni) ühesõnaga kõik mis vaja
53980192
www.koduabi24.eu
Kasutaja avatar
klemm
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas weltmaster » 10 Mär 2013, 19:19

ma just nägin odavat saanikelku, nägi välja midagi sellist
http://www.auto24.ee/used/1200905
kuid oli valatud sellisest odavast plastikust, millest tehakse neid odavaid ämbreid ja kausse....pean meelde tuletama, kus täpsenalt silma jäi
can-am xxc, 5011446
Kasutaja avatar
weltmaster
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Humulus » 10 Mär 2013, 19:23

Endal 2 hooaeg Xgenidega. Natukene funnimist ja korralikult metsategu, siiani väga rahul ja pole midagi veel olnd.

Nuputajad, mõelge jah välja mõistliku hinnaga suusad, mida kerghaagisele rataste alla saaks panna, et sügavas lumes lintidega vedada saaks.

Ja haagisele üks pöördpea vahelüli ka vaja ;)

Tänud,
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas Amigo » 10 Mär 2013, 19:30

Trutta kirjutas:Bisness-männidele: selle asemel, et linte taasleiutada, mõelge parem üks odavalt toodetav ATV kelk või tavakäru suusakomplekt valmis. Iron Baltic tahab asjade eest hingehinda.....

Selliste tegemine ei tohiks küll keeruline ollaPilt
Cee-effide tuunimine, hooldus , remont.
Tasuta nõuanded tel. 58 236 408
Kasutaja avatar
Amigo
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas klemm » 10 Mär 2013, 19:32

[quote="Humulus"]Endal 2 hooaeg Xgenidega. Natukene funnimist ja korralikult metsategu, siiani väga rahul ja pole midagi veel olnd.

Nuputajad, mõelge jah välja mõistliku hinnaga suusad, mida kerghaagisele rataste alla saaks panna, et sügavas lumes lintidega vedada saaks.

Ja haagisele üks pöördpea vahelüli ka vaja ;)

Siin pole mõelda midagi. Selliseid trutta toodud lingil suuski saaks ca.poole hinnaga. Ja see haagise pöördpea vahelüli pole ka midagi ületamatut.
warn, snorklid 5x kaitsmed, soendused, 27 bc, zümo 550, twin air, niplid ja kummikud (õlgadeni) ühesõnaga kõik mis vaja
53980192
www.koduabi24.eu
Kasutaja avatar
klemm
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Humulus » 10 Mär 2013, 20:16

Olen huviline.
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas klemm » 10 Mär 2013, 20:19

Humulus kirjutas:Olen huviline.

A hel. ps. jne.
53980192
www.koduabi24.eu
Kasutaja avatar
klemm
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas senats » 10 Mär 2013, 20:44

Ain kirjutas:sõidan Tatou 4s lintidega kolmandat hooaega. Mingit määrdepritsi ega mutrivõtit pole vaja olnud. Kasutusel on kinnised laagrid. Midagi kulunud pole. Lindi kummiosa on nagu uus kuna sõidan ainult lumel. Selline ongi hea lint! Hind neil täna 3790.- isegi kui oleks keegi pakkunid hiinakaid poole odavamalt siis mina neid osta ei oleks julgenud..
Kui tahad midagi aretama hakata siis tee kõigepealt prototüüp valmis ja katseta 4-5 hooaega. Seejärel tead mida teed. Ja siis hakka mõtlema et sõbrale või kellegile veel teha....
Siin on projekt mida kunagi püüti alustada-http://roomikud.noimak.ee/# kopiti sisuliselt Hisuni aga ei jõutud kuhugi... mitte isegi hinnani.. rohkem pole sellest midagi kuulda olnud. (see et mõned isendid valmis saadi ja natuke ka sõideti on saavutus omaette) businessi mõttes aga sisuliselt mitte midagi.
Edu!

Jah Ain mäletan kui helistasid ja lindi kohta arvamust küsisid,eks oli enne vist kõhklemist küll.
Ise ebalesin ühe talve vesise suuga roomikumeeste lumes mauramist vaadata enne kui lindiusku pöörasin.
Nüüd viies hooaeg Tatoudega ja samad sõnad ,ei mingit silmnähtavat kulumist olgugi et sõidetud nii põllul,metsas kui ka kividel ja asfaldil.Ja meeletud hunnikud lund mis lintidega saand lükata,traktorit pole juba paar aastat talvel käima pannud.Paar väikest keevitust metallosale aga see oma hooletusest,sai karjääris turnitud.Meeldib ehituse lihtsus,keegi siin tõi hea võrdluse-sakslaste kunagine tipptehnoloogia Tiiger ja venelaste robustne T-34 ja kes oli võitja?
Järgmiseks talveks kavas väike flantsi ümbertegemine ja kolivad hiinlase alt Polarise alla.

Veelkord eesti oma lindiprojekti lahata siis olen neid linte lähemalt näinud.Kui mõni aasta tagasi uurisin ühes motopoes Hisuni linte pakuti vaatamiseks ka Andrei projekti,olid nimelt sinna firmasse katsetamiseks toodud.Lindi moodi nad olid aga hinnaklass ostma ei oleks kutsund,jäi sinna Hisuni tasemele.Siiamaani tuleb silme ette veotähik,metallist ja erkroheline nagu Hundi Kawa.Ja kui aasta hiljem sai küsitud katsetuste tulemuste kohta siis positiivset ei kuulnud.Nimelt see erkroheline tähik lõikas kõvema gaasivajutuse peale lindil nagad maha ja tühjalt vurama jäigi.Aga mehe ees kes ikkagi üritas midagi käima lükata võtan mütsi maha.
Donn,need roomikud mis auto24 peal müügis sarnanevad Hisunidega.Kui lindiehitus veel aktiivne oli jooksis nende pilt mitu korda koos kollase Nämmiga teemast läbi.
56653714
Kasutaja avatar
senats
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Trutta » 10 Mär 2013, 20:54

weltmaster kirjutas:ma just nägin odavat saanikelku, nägi välja midagi sellist
http://www.auto24.ee/used/1200905
kuid oli valatud sellisest odavast plastikust, millest tehakse neid odavaid ämbreid ja kausse....pean meelde tuletama, kus täpsenalt silma jäi

Odavast on asi ikke kaugel veel....
Siit võib snitti võtta:
http://kauppa.motonet.fi/web/guest/muut#query=ahkiot
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

EelmineJärgmine

Mine Rehvid & veljed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

FOXGEAR