Lindid

Kõik rehvidest ja velgedest

Moderaator: makuke

Re: Lindid

PostitusPostitas Sepp » 28 Veebr 2012, 21:57

Lõbu sõiduks(kiireks) on saan :D
Mina oma peaga saan aru, et lint on töötegemiseks :roll:
Ja tööd ei saa kiiresti teha muidu läheb sassi :lol: :lol:
Sepp
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Ain » 28 Veebr 2012, 23:07

Sepp kirjutas:Lõbu sõiduks(kiireks) on saan :D
Mina oma peaga saan aru, et lint on töötegemiseks :roll:
Ja tööd ei saa kiiresti teha muidu läheb sassi :lol: :lol:

jah saan on mõnus eriti tänase puudriga mis maha tuli.
aga lintidega on vääga mõnus matkata ja tuiata kohtades kuhu süda ihkab minna.......
emotsioon on igatahes mõlemaga super!!!
Müüa Cardo PACKTALK Bold JBL sideseadmed:
Cardo ja Garmini seadmete ametlik edasimüüja Eestis
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Trutta » 01 Mär 2012, 20:05

Miinused.... kütusekulu kasvab, pööramine on raskem, kiirus langeb...
Plussid- :D :D :D Sõidan kus tahan, mitte kus saab. Täna lasin jälle koera-jooksu-rajad sisse; no ikka päris savi, mis pind all on, lint ruulib üle.
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas Ain » 01 Mär 2012, 21:03

kas eesti lintidest ka keegi midagi kuulnud on..? kuidagi vaikseks selle koha pealt jäänud..
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Mrr » 01 Mär 2012, 23:33

Peab need lindid ära proovima ja siis rahus otsustama, kas kelk või lindid. Muidu ei saa siin õiget sotti!
Polaris Sportsman 850 XP + hunnik vidinaid
Kasutaja avatar
Mrr
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Trutta » 02 Mär 2012, 16:58

Mrr kirjutas:Peab need lindid ära proovima ja siis rahus otsustama, kas kelk või lindid. Muidu ei saa siin õiget sotti!

Nüüd on soodne, kes julge toob ära, paneb alla ja kirjutab review?
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas Mrr » 02 Mär 2012, 17:14

Hiinakat ei julge ikka osta küll.... vanas vääringus 43'000 on veel piisavalt suur raha, et sellega mitte riskida!
Kasutaja avatar
Mrr
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Humulus » 02 Mär 2012, 17:39

See peab julge mees olema- veldis jäid ühed hiinakaid silmanurka- neil lint oli juba selline kasutatud kondoomi välimusega. Teab siis veel muudest asjadest.
Polaris Sportsman 800EFI + ühtteist vajalikku
-majade ehitus & projekteerimine-
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas pilvelohkuja » 05 Mär 2012, 15:52

Kui palju saab ( tunde,km ) sōita ühe paagitäiega roomikutel. Vōi küsimus teisiti kui palju läheb kütust rohkem roomikutega sōites kui ratastel....
Masin oleks suzu 750 ja sōidustiil rahulik
pilvelohkuja
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas Mrr » 05 Mär 2012, 20:27

Humulus kirjutas:See peab julge mees olema- veldis jäid ühed hiinakaid silmanurka- neil lint oli juba selline kasutatud kondoomi välimusega. Teab siis veel muudest asjadest.

Kas roomikute sees oli märgata valget "võiet"? :mrgreen:

Tundub, et on ikka nii saani kui ka linte vaja...ahjaa, kõigepealt oleks raha ka juurde vaja. :p
Kasutaja avatar
Mrr
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Trutta » 05 Mär 2012, 20:38

pilvelohkuja kirjutas:Kui palju saab ( tunde,km ) sōita ühe paagitäiega roomikutel. Vōi küsimus teisiti kui palju läheb kütust rohkem roomikutega sōites kui ratastel....
Masin oleks suzu 750 ja sōidustiil rahulik

Vaat sellega on nii, et roomikutega saad sõita terve hulga kilomeetreid ja mitu tundi. Ratastega saad samas kohas sõita 0 kilomeetrit ja mitu tundi kaevata ja lükata :lol:
Minu meelest on üldse natuke tobe põdeda ATV (tsikli, paadi, jeti, saani jms asja) puhul kütusekulu pärast. Palju te siis nende asjadega hobi korras aastas sõidate? Ja kas ta sööb liiter-paar rohkem või vähem, mis vahet seal on? Ma põletan autoga ühes kuus rohkem kütust ära kui ATV-ga ehk poole aastaga.... :?
Kui on tunne, et võib puudu jääda, siis kanku või kaks kaasa ja voila.
Aga olgu, roomik sööb 30-50% rohkem põlevat kui ratas, tulenevalt ülekande aeglustumisest ja raskemast liikumisest.
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas Mrr » 12 Mär 2012, 16:55

Kopeerin siia jahimeste foorumist kasutaja kult postituse Hiina lintide teemal. Ehk aitab mõnel paremini otsust langetada! :lol:

"Kindlasti on siin ka neid Hiinas valmistatud ATV lintide kasutajaid,pajatage kuidas vastu on pidanud.Endale sai ka ostetud ja üks juhtratas lagunes juba ära.Pressis stoperi rõnga randi maha ja laager tuli ratta seest välja.Kas kellegil on veel midagi taolist juhtunud? Sihuke asi teeb ettevaatlikuks,ega ikka üle puude ja kändude nii uljalt ei või ronida.Kõige kuradim kui selline asi kuskil kaugel rabapeal juhtub pole nagu millegiga järgi ka minna.Minul nii juhtus.Sai siis võtmed viidud ja kuidagi see ratas alla tagasi topitud ja õnneks lasi koju tagasi sõita.Peab vist varu ratast ja võtmeid hakkama edaspidi ühes tassima."
Kasutaja avatar
Mrr
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas elevant » 12 Mär 2012, 21:21

kala kirjutas:lindi meestel peaks kõigil kindlasti tagavararihm kaasas olema,sest seda ei sikuta ära ka kuidagi paksust lumest ja kindlasti tuleks õppida oma pillil rihma vahetama kodus garaazis :D

Küsiks mis firma rihma soovitate,originaal on vist pisut kallis?
elevant
ATV uudistaja
ATV uudistaja

PostitusPostitas Ain » 12 Mär 2012, 21:50

elevant kirjutas:
kala kirjutas:lindi meestel peaks kõigil kindlasti tagavararihm kaasas olema,sest seda ei sikuta ära ka kuidagi paksust lumest ja kindlasti tuleks õppida oma pillil rihma vahetama kodus garaazis :D

Küsiks mis firma rihma soovitate,originaal on vist pisut kallis?

kui tahad rihmavahetust käppa saada siis võta ikka odavamaid jah!...aga kui tahad sõitmisega tegeleda siis osta ikka originaal!
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas andrus michelis » 13 Mär 2012, 14:36

Mrr kirjutas:Kopeerin siia jahimeste foorumist kasutaja kult postituse Hiina lintide teemal. Ehk aitab mõnel paremini otsust langetada!

andrus michelis kirjutas:A mis lindid olid? Hiinakad ? Miks maha jooksid?

USA lindid olid, sügavas rööpas kiskus kohe maha ja kui küljega puusse lasta siis ka maha jookseb. Li
ntidega tuleb vist puutumatta looduses sõita Postitas klemm
Võistelda ei viitsi, porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
ATVd polegi, pläristan UTVga.
andrus michelis
ATV-Sport.net fänn
ATV-Sport.net fänn

PostitusPostitas Humulus » 26 Mär 2012, 13:28

Nõuande nurk:
Kui tahad oma ATV-le roolivõimu, siis sõida üks talvehooaeg lintidega. Kui pärast rattad alla vahetad, ongi imekombel sul võimuga masin :D
Polaris Sportsman 800EFI + ühtteist vajalikku
-majade ehitus & projekteerimine-
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas maidor » 05 Apr 2012, 11:31

Lintidele on kindlasti saada ka varuosi. Mis lihtsalt lint maksta võib, nii orjenteeruvalt?
maidor
ATV uudistaja
ATV uudistaja

PostitusPostitas Mrr » 01 Jaan 2013, 20:39

Jahil käies tegin vahepeal pausi ajal väikse "lindivideo" ka suviseks vaatamiseks. :twisted:

Kasutaja avatar
Mrr
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas surik » 03 Jaan 2013, 15:47

pole paha.
surik
ATV uudistaja
ATV uudistaja

PostitusPostitas Trutta » 08 Jaan 2013, 20:19

Ehh, tuleks nüüd lund siis, see natuke mis oli on ju pm läind.... :cry:
A ma sattusin HiSuni lintide otsa ükspäe ühes poes....kaesin teisi eest ja tagant. On küll odavalt tehtud Tatou koopiad. Ei tekitanud mingit emotsiooni (et, krt oli mul vaja need kallid lindid osta) :lol:
Ikka on nii, et kui tahad odavalt ja häid, pead kaks korda ostma :idea: .....
Kasutaja avatar
Trutta
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas senats » 09 Jaan 2013, 21:03

Trutta kirjutas:Ehh, tuleks nüüd lund siis, see natuke mis oli on ju pm läind.... :cry:
A ma sattusin HiSuni lintide otsa ükspäe ühes poes....kaesin teisi eest ja tagant. On küll odavalt tehtud Tatou koopiad. Ei tekitanud mingit emotsiooni (et, krt oli mul vaja need kallid lindid osta) :lol:

Aga kui oleksid Andrei linte kaeda saanud,vot need panid küll emotsioonimõõtja tööle.
56653714
Kasutaja avatar
senats
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Ain » 09 Jaan 2013, 23:24

senats kirjutas:
Trutta kirjutas:Ehh, tuleks nüüd lund siis, see natuke mis oli on ju pm läind.... :cry:

Aga kui oleksid Andrei linte kaeda saanud,vot need panid küll emotsioonimõõtja tööle.

kui vaadata nende lintide ehitust siis midagi head seal küll jah pole näha.. tatou lintide üks suur pluss on esimestel lintidel üleskeeratud servad- nendega on keerata oluliselt kergem. kui vaadata lintide mustrit siis külgpidamist neil ilmselt ka pole.. ja lisaks jääb kestvusteema.
olen oma lintidega sõitmas kolmandat talve ja välja näevad nagu uued- ei mingit kummi kulumist.
rahul!
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas maks 35 » 21 Veebr 2013, 18:46

Ostsin kaks aastat tagasi oma Suxuki Kingguadile TJD X-gen lindid ,olen väga rahul ,käin igal nädalavahetusel suusardu ajamas ja lund lükkamas ,täielik fan on nendega talvel sõita pääseb peaaegu igale poole ,olen käinud sõitmas ka 1000 kuubikulise tutika töösaaniga ja minu arvamus on et atv on ikka tõsine tööloom lintidega võrreldes saaniga !!! saaniga võid lihtsalt kihutada ja fannida.
maks 35
ATV uudistaja
ATV uudistaja

PostitusPostitas donn » 07 Mär 2013, 12:40

Tervitused,

Lugesin eelnevalt terve teema "Lindid" läbi ning ei saanud jätta postitamata järgnevat.

Katsetasin ka tsikliroomiku valmistamist siin postitatud lingil kajastatud motokuuri kasutaja "patriot" eeskujul. Kel huvi, saab vaadata https://www.youtube.com/watch?v=DBeMJFtskx8 ja https://www.youtube.com/watch?v=qOEOcZ1GWEc. Sain selgeks, et tsikli jaoks pole ATV roomikute stiilis lahendus päris sobiv - mootorratta roomik võiks sarnaneda saani raamile ja lindile nii, nagu seda tehakse juba mikidemaal. Tsikliga tahaks ju ikka kihutada. Kuid see selleks.

Planeerin vaba aja tekkimisel valmistada roomikud klassikalist kolmnurk-konstruktsiooni kasutades ainsa vahega, et lindid on koostatud, mitte valatud. Koostelindi all mõtlen siis autorehvide protektorite või transportöörlindi kasutamist, labadeks oleks L-profiil teras. Siinkohal ongi suur küsimus, kas kellelegi veel imponeerib see idee või teie ATV omanikena eelistaksite pigem ikkagi monoliitset linti? Lindi juhtklotsidena kasutan vastupidavat plasti ning juhtrattad ja tähikud on juba lastud CNC-teenusena välja lõigata.

Plussid:
*Kõik laagrid on määritavad lihtsalt määrdepritsi kasutades
*Lindi kuluosad vahetatavad ja kodusel teel remonditavad/asendatavad
*Raam valmistatud paksemaseinalisest nelikanttorust
*Rattad on võlli, mitte laagrite peal ning puuduvad järgiandvad stopperisooned plastikratastes

Siin konkreetne mudel, mida planeerin oma väiksel kolmerattalisel 9kW tööloomal kasutada:
Pilt

Kindlasti tuleks ühe roomiku kaal raskem kui siin mainitud 30+ kg ning kõval pinnasel ja asfaltil/betoonil sõitmise võib ära unustada. Aga töö tegemiseks metsas või põllul nii talvisel kui suisel aal näen ma, et just sellised asjad on mul veel õnnest puudu.

Lisainfona mainin ära, et pildil olevale mudelile pole ma joonestanud piirajaid, kuna endal pole nende järele vajadust.

Jagage julgelt oma arvamusi, mida teie sellise roomikuversiooni puudustena lisaks mainitutele välja tooksite.

Tänud,
Donn.
donn @ YouTube; joonised siit: youshouldbuildit.blogspot.com
Kasutaja avatar
donn
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas Hunt » 07 Mär 2013, 13:03

Oled arvutanud ka, palju see isetegemine maksab??
Ma kiirelt arvutasin ja päris kalliks läheb.. Et selle eest hakkab juba hiina asju saama :?
Suzuki KQ oli esimene, aga midagi jäi nagu puudu!!! Polaris...ei komentaari(sattus mulle läbi peeretatud isend)!!!!!! Kawasaki 750i , lärmakas ja nagu puuhobune!! Honda oli hea oma automaadiga(parem kui kõik eelmised) Aga nüüd 1000 ja canam, Ma tahtsin ka nägu naerul tagarattal üle soo lasta ja seda pakub ainult 1000can!
Hunt : 5135402
Kasutaja avatar
Hunt
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

EelmineJärgmine

Mine Rehvid & veljed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

FOXGEAR