CfMoto X6 625/Goes 625 ei käi soojast peast

Küsimused, probleemid ja uudised

Moderaatorid: makuke, kala

CfMoto X6 625/Goes 625 ei käi soojast peast

PostitusPostitas KarelL » 05 Juul 2018, 14:48

Tere,

Vajan ka foorumi nõustamist.

Nimelt jama selles et külmalt toimib ja töötab kõik, kui mootor soojaks läheb siis hakkab esialgu vahele jätma tühikäigul ning sureb välja.
Pööret andes tõmbab hinge kinni või võtab tuuri üles kuid seda ka mitte kauaks, lõpptulemusena ikkagi tõmbab hinge kinni ja sureb välja.
Peale seda enam käima ei lähe, seisab 15min siis jälle käivitub kuid väga pikalt ei käi.

Ei oskagi kuskilt viga otsida keegi ehk oskab midagi head soovitada.

Karel
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

Re: CfMoto X6 625/Goes 625 ei käi soojast peast

PostitusPostitas Hunt » 05 Juul 2018, 20:56

bensupump äkki.. neil seda viga ikka on.. surve nõrk. ma alustaks sellest
Suzuki KQ oli esimene, aga midagi jäi nagu puudu!!! Polaris...ei komentaari(sattus mulle läbi peeretatud isend)!!!!!! Kawasaki 750i , lärmakas ja nagu puuhobune!! Honda oli hea oma automaadiga(parem kui kõik eelmised) Aga nüüd 1000 ja canam, Ma tahtsin ka nägu naerul tagarattal üle soo lasta ja seda pakub ainult 1000can!
Hunt : 5135402
Kasutaja avatar
Hunt
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas KarelL » 09 Juul 2018, 10:06

Hunt kirjutas:bensupump äkki.. neil seda viga ikka on.. surve nõrk. ma alustaks sellest

Tuleb see üle vaadata, isegi jäin sellepeale mõtlema. Tänud!
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas KarelL » 17 Sept 2018, 16:41

Lõpuks olen asja üle vaadanud. Pump toimib - lööb üles ja hoiab rõhku, pihusti pihustab ja toimib.
Külma mootoriga atv töötab, soojast peast sureb välja ja ei käivitu enam. Ootan 10-15min läheb uuesti käima, kuid mitte kauaks. Vahepeal polnud aega tegeleda ning seismisega nüüd läinud asi veel kehvemaks, sest soojana ei toimi üldse enam.
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas Amigo » 17 Sept 2018, 20:29

Just praegu sain korda samasuguste jamadega CF 550. Masin hakkas korralikult tööle peale seda kui olin korralikult kõik pistikud, kaitsmed ja releed üle käinud. Puhastasin, määrisin . Masin oli terve suve seisnud.
Cee-effide tuunimine, hooldus , remont.
Tasuta nõuanded tel. 58 236 408
Kasutaja avatar
Amigo
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas no fear » 18 Sept 2018, 07:54

Kusjuures mul on Kawaga tekkinud sama seis. Palavate ilmadega viimasel ajal juhtus nii, et jõud sai otsa ja lihtsalt sureb välja. Ootasin natuke, käivitasin ja siis sain suure hooga edasi sõita. Nii, kui gaasi maha lasin, nii enam pöördesse ei läinud. Tuleb see kah vist pulkadeks võtta ja ühendused üle käia...
Kawa ja Polaris Sportsman 850 XPS. Sahk, puhur ja VahvaJussi 320 abiks tööde tegemisel.
no fear
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas ATVTA » 18 Sept 2018, 14:46

Kas tuntavat bensiini lõhna pole kui mootor soe ? Ehk jääb külmkäivitus segu peale ja soe mootor ei jõua seda enam ära põletada. Vt küünla värvust.
ATVTA
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas KarelL » 19 Sept 2018, 01:01

ATVTA kirjutas:Kas tuntavat bensiini lõhna pole kui mootor soe ? Ehk jääb külmkäivitus segu peale ja soe mootor ei jõua seda enam ära põletada. Vt küünla värvust.

Beniisini lõhna pole nagu tundnud. Küünalt tuleks kontrollida küll.

Eks tuleb siis proovida Amigo poolt pakutud lahendust.
Variaatori remont ootab ka ees, seega tuleb pulkadeks kiskuda see atv.
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas Amigo » 20 Sept 2018, 13:59

Amigo kirjutas:Just praegu sain korda samasuguste jamadega CF 550. Masin hakkas korralikult tööle peale seda kui olin korralikult kõik pistikud, kaitsmed ja releed üle käinud. Puhastasin, määrisin . Masin oli terve suve seisnud.

Krt :evil: läksin metsa katsetama ja peale 5 km suri välja. Süüde sisse-süüde välja aga pump ei löö. Seisis vähe aega ja siis läks käima. Sain sõitta umbes 1 km ja sama jama. Siis tuli meelde Hondameeste mure samasuguse asjaga ja kasutasin ühe targa hondamehe käest kuuldud nippi - kallasin masina aju peale külma vett, liigutasin igaks juhuks ka pistikut ja näe imet, masin käivitus. Sain kenasti koju ja mõtlesin et teen väikese katse. Lasin aju fööniga kuumaks...aga ei midagi. Tuleb vist uuesti metsa minna ja külma vee pudel kaasa võtta.
Kusjuures kui välja sureb siis pump ei löö. Kontrollisin üle kaitsmed, releed, juhtmed ja ongi nii, et ajust ei tule signaali kütusepumbale. Kui juhtmega vool otse panna pumbale siis metsast koju ikka saab aga ei kujuta ette kaua selline asi vastu peab.
Cee-effide tuunimine, hooldus , remont.
Tasuta nõuanded tel. 58 236 408
Kasutaja avatar
Amigo
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas lol » 29 Sept 2018, 18:06

Tere,
Täna sama probleem X6 625cm külmalt töötab. Hommiku töötas kenasti,peale ca 20km sõitu tühikäigule ei saa jätta, soojaks minnes hakkab vaikselt vahele jätma, kuni välja sureb ja gaasi ei saa üldse anda, sureb kohe välja. Vaikselt meelitades pöördeid läheb.
2600km sõitnud masin. Sama jama oli 1000km peal, siis vahetasin summuti ja leegitoru vahel oleva tihendrõnga ära ja reguleerisin klapid, peale seda läks korda. 2000 peal vahetasin uuesti, kontrollisin klapid, kõik tundus OK, aga nüüd alles 500km sõitnud, tõesti sama jama?
Hetkel, pole aega edasi vaadata, võtan leegika uuesti lahti, kontrollin üle klapid uuesti.
Kütusefiltri peaks uue panema. Kuradi Hiina voolikuklambrid on ka selline pask, väike kahtlus, et kusagilt võtab õhku ka kõrvalt. Panen korralikud klambrid. Vaakumit nagu ei teki sisselaske kollektoris.
Hetkel kindlat lahendust pole leidnud, kui keegi leiab, andke palun siia ka kindlasti teada.
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Renx1 » 30 Sept 2018, 14:27

Summuti ja leegitoru vaheline tihend ilmselt viga ikka olla ei saa kuna ma sõitsin nn pees tihendiga üsna tükk aega enne kui ära vahetasin. Ja ei teinud teist nägugi mootor peale suurema müra. Mul Goes 625 ja 3400km sõitnud. Sellist üleval kirjeldatud anomaaliat pole mul olnud.
Renx1
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas lol » 08 Okt 2018, 09:54

CF188-B-175000 Inlet Pressure Sensor selle vooliku ja anduri peaks üle vaatama.
Service manual ütleb, et mõõta tuleb sisselaske poolset vaakumit. Keegi teab mis see normaalne oleks?
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas lol » 16 Okt 2018, 21:14

Vaatasin torustikud üle, kõik tundus ok, kütusevooliku sättisin paremini, et poleks kortsus. Nagu läks paremakas. Siis läks, aga käsi juhtmete pihta see pistik, et kätte ei kannatanud võtta.
Pilt
Sees selline pilt.
Pilt
Pilt
Aprilia Caponord oli see samuti kunagi tüüpviga ja põhjustast puterdamist.
Teeme korda vaatame mis edasi saab :)
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas KarelL » 20 Okt 2018, 13:44

Päevad ja kuud mööduvad ja ma pole endiselt veel jõudnud maale atv juurde minna.
Nüüd ehk saab lõpuks aja maha võtta ja minna ja hakata kõiki Teie poolt pakutud lahendusi proovima.
Küsimus veel selline, et kust oleks kõige mõistlikum osta Harjumaa piires Cf’ile varuosasid.(Starmotos oskavad küsida juppide eest ma tean)
Remondiks tarvis kindlasti variaatoririhma ning simmereid, sest praegu on rihm õli sees ning kardetavasti tuleb ka see laager ära vahetada, sest selline kummaline hääl tuleb variaatorist. Täpsemalt saan seletada sellest, kui olen seal ja teen vieod klipi.

Tuhat tänu Teile soovituste eest!
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas lol » 28 Okt 2018, 16:30

Kontrolli ka aku üle kas on korralikult laetud ja peab voolu, pole mingit isetühjenemise teemat ega pinge languseid.
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas KarelL » 29 Okt 2018, 23:44

lol kirjutas:Kontrolli ka aku üle kas on korralikult laetud ja peab voolu, pole mingit isetühjenemise teemat ega pinge languseid.

Aku on mul üldse maha võetud praegu ja linna toodud. Laadisin selle täis, oli tühjaks läinud küll. Kuid atv seisnud nüüd ca aprilli kuust. Aga jah, kui peale panen siis mõõdan ka üle. See nädal peaks jõudma ka lõpuks atv juurde.
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas KarelL » 05 Nov 2018, 03:27

Lõpuks ka jõudnud kahel päeval veidi masinaga tegeleda.
Kontrollisin küünalt, see täitsa okei. Võtsin lahti kõik pistikud, puhastasin ja määrisin.
Kütusetorud kontrollitud, pihusti kontrollitud, kõik toimib. Kuid kas viga on ka lahendatud, pole veel selge. Paljud on pakkunud mootoritemperatuuri andurit. Pole seda jõudnud veel kontrollida.

Leidsin lahti võtmise käigus sealt veel mõne kehva üllatuse, mis tuleb nüüd enne kokku panemist veel remontida. Järgmine nädal saab ka loodetavasti variaatori remondi ette võtta. Peale seda saab hakata kokku panema ja saab ka selgemaks kas olen vea üles leidnud.

Kas kuskil õpetust kuidas klappe reguleerida? Selle töö peaks ka ette võtma igaksjuhuks.

Raske nii kui ise elan linnas aga masin on 40km kaugemal.
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas lol » 08 Nov 2018, 20:40

https://www.amazon.com/BikeMaster-Valve-Clearance-Adjustable-Wrenches/dp/B0036GGDLA
Peale esimest reguleerimist käepäraste vahenditega ma ostsin endale need spets võtmed. Teevad elu lihtsamaks ja uni on rahulikum, et kas ikka keerasin piisavalt kinni või ei.
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Renx1 » 09 Nov 2018, 10:49

Ma võtsin eelmine nädalavahetus sama asja ette kuna oli kuulda klapitiksu. Sisselaskeklappidel oligi tiba liga suur vahe. Eks antud tööriistaga äkki tõesti mugavam kuid sain ka muidu hakkama. Enamus aega kulus küll detailide eemaldamiseks ;)

Õpetuse kohapealt niipajlu, et youtube-s täitsa videod olemas.
Renx1
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas KarelL » 09 Nov 2018, 19:42

Renx1 kirjutas:Enamus aega kulus küll detailide eemaldamiseks ;)

Õpetuse kohapealt niipajlu, et youtube-s täitsa videod olemas.

Selge, tuleb vaatama hakata.

Ma pean hakkama just kokku panema, et saaks liigutada teise garaaži :)
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas isantija » 10 Nov 2018, 08:48

Täiesti perses
canam Outlander 1000 Xtp MAX 2017 Black !
Kasutaja avatar
isantija
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas KarelL » 10 Nov 2018, 10:36

isantija kirjutas:Täiesti perses

:mrgreen: CanAmi mees on rääkinud!
Aga perses on jaa, kuid pole mõtet targutama tulla, kui peale preemium markide kiitmise midagi tarka öelda pole. ;)
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

PostitusPostitas Hunt » 10 Nov 2018, 11:36

Isantija teravad ausad ütlemised on alati toredada lugeda :D :D jätka samas vaimus!
Isantija ju pidi siia kirjutama, kuna see on nädalate kaupa ainuke teema, siin foorumis, kus korra nöädalas keegi kirjutab midagi. Ära mandunud see foorum :(

CFi mehele lohutuseks, et 10+ aastat vanad preemium margid on samasugused... "Kõik mis puutud, sitaks muutud" Aga see 10+ aastat vana cf on veitsa hullem, ainuke lohutus, et jupid on odavamad.
Suzuki KQ oli esimene, aga midagi jäi nagu puudu!!! Polaris...ei komentaari(sattus mulle läbi peeretatud isend)!!!!!! Kawasaki 750i , lärmakas ja nagu puuhobune!! Honda oli hea oma automaadiga(parem kui kõik eelmised) Aga nüüd 1000 ja canam, Ma tahtsin ka nägu naerul tagarattal üle soo lasta ja seda pakub ainult 1000can!
Hunt : 5135402
Kasutaja avatar
Hunt
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas lol » 10 Nov 2018, 19:46

Parandasin generaatori pistiku ära. Kasutasin Elfas olevaid päiksepaneelidele mõeldud toitepistikute komplekti. https://www.elfadistrelec.ee/et/connector-unisex-1p-anderson-power-products-1327g6/p/14211009?queryFromSuggest=true
Hea asi nende juures on, et saad moodustada igasuguseid pistikuid 1x3 või 2x4 pistiku, käib kokku nagu lego.
Valisin 15A, sellest peaks piisama, ei pressinud otsad vaid jootsin korralikult kinni, hõbega kaetud kontaktid. Laadimise pinge tõusis kohe normi ja on nüüd ka stabiilne, enne vajus tühikäigul ära kord 13,6V või 12,8V isegi. Nüüd stabiilne 14,5V. Hetkel põksub stabiilselt. Pikem ots näitab kuidas on.
Pilt
lõpptulemus
Pilt
Kasutaja avatar
lol
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas KarelL » 11 Nov 2018, 01:38

Hunt kirjutas:CFi mehele lohutuseks, et 10+ aastat vanad preemium margid on samasugused... "Kõik mis puutud, sitaks muutud" Aga see 10+ aastat vana cf on veitsa hullem, ainuke lohutus, et jupid on odavamad.

Kokkuvõttes on jah kõik tegelikult sama, on ka Suzuki ja CanAm seltskonnas ja ka need vajavad remonti. Mina sain oma ostuga arvatavasti veidi üle ja nüüd jah remondin.

Muidugi on hea rääkida meestel, kes sõidavad uute pillidega ning remondi asemele valivad uue pilli. :D
Aga eks keegi hakkab ikka seda kasutatud margi või mitte margi pilli ükspäev remonditma.

Teema tegin siia ikka selleks, et meie ka oma “õnnetud” CF’id sõitma saaks. :mrgreen:
KarelL
ATV uustulnuk
ATV uustulnuk

Järgmine

Mine CFMoto

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

FOXGEAR