Kiivritest

ATV sõidul vajaminev varustus (riided, kaitsmed jms)

Moderaatorid: makuke, kala

Kiivritest

PostitusPostitas griips » 26 Jaan 2014, 23:40

Tere

Minul kui algajal mudakoonul (küll ainult jahipidamisest põhjustatult) tekkis küsimus millised eelised võiks olla nn krossikiivril lahtise kiivri ees? Kasutan hetkel lahtist 40 eurost V-CAN'i potti (kuna see võimaldab kiirelt relva kasutada), kuid krossikiivrit niisma "proovimiseks" ei ole ju mõtet osta.

Mida jälgida prillide muretsemisel?

Kuidas hoiavad foorumlased külmaga visiiri jääst puhta? Mul on endal Pinlock visiiril mis toimetab kenasti kuni umbes miinus 5-6 kraadini, aga täna (-12) läks pilt jäässe peale 20 minutilist sõitu...

Mõnusaid sõiduelamusi

griips
CF 500-2A & Can-Am Outlander 650 PRO
Kasutaja avatar
griips
ATV kodanik
ATV kodanik

Re: Kiivritest

PostitusPostitas boob » 27 Jaan 2014, 15:15

Mul on lahtine klaasiga kiiver. Siiamaani on hea olnud. Palju on vaieldud krossikiivri eeliste poolepealt, kuid mina näen krossikiivril ainult ühte eelist: kui paned keha, siis kiiver kaitseb lõuga. Muud asjad on miinuspoolel, vaateväli on piiratud, kiiver on raskem, joomiseks ja suitsetamiseks peab kiivri enamasti peast võtma, prille on eraldi vaja ja neid siis ka vastavalt vajadusele tuleb ette panna ja eest võtta.

Minu klaasiga kiivril tõmbab klaasi jäässe alt kus hingeõhk klaasile ulatub, enamasti aitab, kui klaas nõks lahti hoida. Krossikiivri puhul peaks siis prillid olema topeltklaasiga, see väldib udu ja jäite teket, aga ka mitte alati.
Kasutaja avatar
boob
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Ain » 27 Jaan 2014, 16:08

kui tahad mugavat lahendust siis osta lahtikäiv kiiver millele võimalik soendusega visiir ette panna. (näiteks scorpion EXO900)
kui nii popi ei soovi siis on ka odavamaid aga neil ei käi lõug üles.
Olime nädala saanidega Murmanski lähedal Hibiinde mäestikus, kus külma kohati kuni -34. Ja polnud probleeme kellegil....välja arvatud paar krossikiivriga tüüpi..
Müüa Cardo PACKTALK Bold JBL sideseadmed:
Cardo ja Garmini seadmete ametlik edasimüüja Eestis
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas griips » 27 Jaan 2014, 22:06

boob kirjutas:Minu klaasiga kiivril tõmbab klaasi jäässe alt kus hingeõhk klaasile ulatub, enamasti aitab, kui klaas nõks lahti hoida. Krossikiivri puhul peaks siis prillid olema topeltklaasiga, see väldib udu ja jäite teket, aga ka mitte alati.

Hmm... mul on ka üleskäiva klaasiga kiiver, aga ilma külmatagi ei saanud sõita - tõmbus uduseks. Selle vastu aitas Pinlock. Kui visiiri lahti natuke lahti hoian, siis hakkab sõiduga nõnda sisse puhuma, et silmad veele võtab pikemata...

Krossikiivril on nüüdseks kogunenud minu jaoks nõnda palju miinuseid, et selle muretsemist enam ei kaalu.
Kasutaja avatar
griips
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas griips » 27 Jaan 2014, 22:10

Ain kirjutas:kui tahad mugavat lahendust siis osta lahtikäiv kiiver millele võimalik soendusega visiir ette panna. (näiteks scorpion EXO900)
kui nii popi ei soovi siis on ka odavamaid aga neil ei käi lõug üles.
Olime nädala saanidega Murmanski lähedal Hibiinde mäestikus, kus külma kohati kuni -34. Ja polnud probleeme kellegil....välja arvatud paar krossikiivriga tüüpi..

Tegelikult otsin "open face" kiivrit millele saaksin elektrilise visiiri külge panna. See üleskäiv lõug lihtsalt ei ole mulle vajalik. Vähemalt teoorias (praktikas võiks sellega muidugi terake soojem olla -15 pakasega...:) )

Krossikiivrid ja prillid jäävad siiski üldse ära!

Tänud vastajatele!:)
Kasutaja avatar
griips
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Amigo » 27 Jaan 2014, 23:02

griips kirjutas:
boob kirjutas:Minu klaasiga kiivril tõmbab klaasi jäässe alt kus hingeõhk klaasile ulatub, enamasti aitab, kui klaas nõks lahti hoida. Krossikiivri puhul peaks siis prillid olema topeltklaasiga, see väldib udu ja jäite teket, aga ka mitte alati.

Hmm... mul on ka üleskäiva klaasiga kiiver, aga ilma külmatagi ei saanud sõita - tõmbus uduseks. Selle vastu aitas Pinlock. Kui visiiri lahti natuke lahti hoian, siis hakkab sõiduga nõnda sisse puhuma, et silmad veele võtab pikemata...

Krossikiivril on nüüdseks kogunenud minu jaoks nõnda palju miinuseid, et selle muretsemist enam ei kaalu.

Kasutajaga Boob igati nõus- krossikiiver metsas ahistab, las jääb krossimeestele.Mulle endale meeldib metsas kulgemiseks kõige rohkem selline lahtine, noka ja visiiriga kiiverPilt Metsas kannan lahtise kiivriga tavalisi kaitseprille(Zekler, 3M) ,ei lähe nad uduseks ja saab valida värvi vastavalt ilmalePiltKui aga vaja vahel ka kiiremini sõita pikemat vahemaad nii et visiir täiesti all , siis aitab hästi universaalne sall-pearätt ehk nn.buff. Tõmban selle üle lõua ja nina ning tuul ei puhu kaela ja visiir ei lähe uduseksPilt
Cee-effide tuunimine, hooldus , remont.
Tasuta nõuanded tel. 58 236 408
Kasutaja avatar
Amigo
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas griips » 28 Jaan 2014, 09:27

Amigo kirjutas:
griips kirjutas:

Kasutajaga Boob igati nõus- krossikiiver metsas ahistab, las jääb krossimeestele.Mulle endale meeldib metsas kulgemiseks kõige rohkem selline lahtine, noka ja visiiriga kiiver
Metsas kannan lahtise kiivriga tavalisi kaitseprille(Zekler, 3M) ,ei lähe nad uduseks ja saab valida värvi vastavalt ilmale
Kui aga vaja vahel ka kiiremini sõita pikemat vahemaad nii et visiir täiesti all , siis aitab hästi universaalne sall-pearätt ehk nn.buff. Tõmban selle üle lõua ja nina ning tuul ei puhu kaela ja visiir ei lähe uduseks

Olen ka oma kiivri puhul puudust tundnud nokast - kui päike silma paistab. Tavalised päikeseprillid lähevad samuti uduseks kui metsavaheteel kiiremini sõita ning visiir alla lasta. Kui visiir natuke avada, hakkab jällegi tuul sisse lõõskama - nokk kinni, saba lahti...
Aga vaat seda rätiku varianti ei ole proovinud - proovin ära! Kui kiivri alla ära mahub... Just eile õhtul netis asjale lahendust otsides sattusin vidinale mille inglise keelseks nimeks "universal breath box" - ehk siis "spets rätik":) Mina seda praeguse kiivriga kasutada ei saa - ei mahu visiiri alla. Mul ninaots vahetevahel vastu visiiri...

Äkki pean ka ikkagi mõtlema uue ja avarama kiivri ostmisele... Võimalik, et siis ka nn moodulkiivrid oma ülestõstetava lõuaga ära proovima.
Kasutaja avatar
griips
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Ain » 28 Jaan 2014, 09:33

exo 900 kiivril on lisaks sees ka päikeseprillid ja on ka kerge nokk. Köetava visiiriga tuleb lisaks kaasa ninapeale neopreenist kate.
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas boob » 28 Jaan 2014, 09:53

Minu Nolan N42Com kiivril on noka asemel klaasi peal eraldi ülese käiv päiksevisiir. Klaasi saab uduseks igal kiivril kohapeal ähkides, ehk aitab Sul tõesti rätik suu ees paremini või siis ehk proovid uduvastase keemiaga visiiri töödelda. Ja kui mul klaas uduseks on läinud, siis tõmban visiiri ühe nõksu võrra lahti ning minuti pärast on visiir jälle udust puhas, talvel kõva miinusega see variant muidugi ei tööta :D

http://www.loodusinvest.ee/motokaup/?gr ... =817&nr=19
Kasutaja avatar
boob
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Amigo » 28 Jaan 2014, 09:57

griips kirjutas:

Olen ka oma kiivri puhul puudust tundnud nokast - kui päike silma paistab. Tavalised päikeseprillid lähevad samuti uduseks kui metsavaheteel kiiremini sõita ning visiir alla lasta. Kui visiir natuke avada, hakkab jällegi tuul sisse lõõskama - nokk kinni, saba lahti...
Aga vaat seda rätiku varianti ei ole proovinud - proovin ära! Kui kiivri alla ära mahub... Just eile õhtul netis asjale lahendust otsides sattusin vidinale mille inglise keelseks nimeks "universal breath box" - ehk siis "spets rätik":) Mina seda praeguse kiivriga kasutada ei saa - ei mahu visiiri alla. Mul ninaots vahetevahel vastu visiiri...

Äkki pean ka ikkagi mõtlema uue ja avarama kiivri ostmisele... Võimalik, et siis ka nn moodulkiivrid oma ülestõstetava lõuaga ära proovima.

Sul praegu vist mingi eriti väike kiiver, visiir ei tohi vastu nina olla ja kiivrisukk peab ikka alla mahtumaPiltSõidan selle kiivriga ka praeguste krõbedate miinustega ja külm ei hakka. http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee/kiiver-x-512-4328845--malli
Cee-effide tuunimine, hooldus , remont.
Tasuta nõuanded tel. 58 236 408
Kasutaja avatar
Amigo
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas griips » 28 Jaan 2014, 11:15

Amigo kirjutas:Sul praegu vist mingi eriti väike kiiver, visiir ei tohi vastu nina olla ja kiivrisukk peab ikka alla mahtuma. Sõidan selle kiivriga ka praeguste krõbedate miinustega ja külm ei hakka. http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee/kiiver-x-512-4328845--malli

Pähe mahub nõnda, et õhuke sukk on kenasti all ja ei loksu - nõnda nagu õpetatakse. Ilma sukata tegi kõrvad valusaks, aga peale suka kasutamist seda probleemi enam ei ole olnud. Potiks siis http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee ... an-1549591
Kasutaja avatar
griips
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas cngpower » 11 Mai 2015, 14:38

Lugesin igasuguseid arvamusi, mõtlesin ja vaagisin ning valisin eriti just suve peale mõeldes kuldse kesktee:
Pilt
http://motomarket.ee/product/held-7461-sun-bow
Eks praktika käigus selgub kui asjalik on, ilmselt enamus aega ilma lõuaosata sõit.
cngpower
ATV uudistaja
ATV uudistaja

PostitusPostitas Stoneman » 11 Mai 2015, 15:15

Mina tellisin endale 2 kiivrit http://www.fc-moto.de , päris head hinnad varustusele. Tarneaeg on muidugi saatanast, ca 1 kuu möödus enne kui asjad käes.....
Kasutaja avatar
Stoneman
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Ain » 11 Mai 2015, 15:41

Mis mudelid tellisid? Kui mina vaatasin mõnda kiivrit siis küll pointi ei näinud..
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Stoneman » 11 Mai 2015, 15:53

Ain kirjutas:Mis mudelid tellisid? Kui mina vaatasin mõnda kiivrit siis küll pointi ei näinud..

Blauer Loft ja HJC IS-Multi...
Kasutaja avatar
Stoneman
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas cngpower » 19 Mai 2015, 15:18

Kui keegi otsib odavama otsa kiivrit, siis Motoralis pooltasuta miski VCani nodi. Guuglisse kiivrite lõpumüük vms.
cngpower
ATV uudistaja
ATV uudistaja

Mine Varustus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

FOXGEAR