Maaomaniku pass

ATV teemalised uudised erinevatest pressi väljaannetest!

Moderaatorid: makuke, kala

Re: Maaomaniku pass

PostitusPostitas Simsik » 28 Veebr 2015, 11:11

Heh! Plaan on hea :D Meie riik! Meie maa! Niiet tuld. :D
Just do it later...
Hydroscand aitab voolikutega.. :)
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas Ain » 28 Veebr 2015, 11:33

Amigo kirjutas:
Ain kirjutas:
Kui asju võtta nii mustades värvides nagu osad siin püüavad näidata, siis tegelikult ei tohiks te sõita ka Tallinna linnas ega Tallin-Tartu maanteel....sest teil ei ole selleks maaomaniku luba. Esimesel juhul siis Tallinna linnalt ja teisel juhul riigilt.

Osad on praegu teatud ürituse jaoks radasid tegemas ja seoses sellega puutuvad vähe ligemalt nende probleemidega kokku. Inimesi on igasuguseid, maaomanikke erinevaid ,ATV-ga sõitjaid igasuguseid. Mis aga puutub Tallinn-Tartu maanteel sõitmisse ,siis oleks Sul küll viimane aeg Liiklusseadust lugeda ja ei teeks paha ka eelnevad postitused veelkord läbi lugeda. Edu !

Aga loe ise ka see teema uuesti otsast lõpuni läbi! Ja vasta millise signaali saab sellest nn. lihtne inimene? Mina vaatan et nii mitmedki on juba ahastuses... kuskil ei tohi enam sõita..
See mida mina olen püüdnud ütelda on see, et sõites teedel ei ole siiamaani ega ka edaspidi mingeid probleeme! Tuleb lähtuda vaid liiklusmärkidest. Alati võib leiduda "erinevaid maaomanikke" kes karjuvad Sinu peale ainuüksi sellepärast et sõidad ATV -ga olenematta sellest et sõidad teepeal.
Ja ma ei saa siiamaani aru nendest tarkpeadest kes selle seaduse välja on töötanud. Kõik see oli ju aastaid liiklusseaduses kirjas.
Olen sarnases asjas ühe väärteomenetluse läbi elanud. Tean täpselt seda teemat. Tegin endale tookord selgeks kõik asjassepuutuvad seadused ja pääsesime puhtalt.
Tegime asjast järeldused millest lähtume tänaseni ja sellega on see teema lõpetatud.
Edu!
Müüa Cardo PACKTALK Bold sideseadmed:
Cardo ja Garmini seadmete ametlik edasimüüja Eestis
Arve ja hinnad km.-ga.
Ain
5O8348I
Kasutaja avatar
Ain
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas softrull » 28 Veebr 2015, 16:23

Jah, mul on ka olnud olukord, kus mööda tänavat alla viiekümne kiirusega töristades kargas mingi päss peaaegu üle aia , et mulle rusikat näidata ja lõugas nagu ratta peal . Rohelise aiaga asutus Paldiski mnt-l on kahjuks ruumipuuduse pärast palju kliente vabadusse lasknud ja see pole hea.
\Kawasaki750 4X4i(hõbedane)\ TÄIUSTATUD: täis alu ninast konksuni/radikas pakikal/lisa temp.anduriga/snorklid/ees warn puldiga vints puukaitse vööga/kenda bear glow 27"rehvid/soojendusega lenks+gaasihoob/LED-lisatuled/Kolplin tagakast/Garmin GPS-Zümo550/[ATV matkaja aastast 2005] .
Kasutaja avatar
softrull
ATV-Sport.net fänn
ATV-Sport.net fänn

PostitusPostitas tnacc » 01 Mär 2015, 17:54

LauriJ kirjutas:Huvitav, kuidas RMK maadega on? Kui sõidan mõnd väljaveo teed pidi näiteks.

Kohaliku metsaülema luba peab olema, siis pole probleemi.
800 outlander
Kasutaja avatar
tnacc
ATV fänn
ATV fänn

PostitusPostitas lol » 01 Mär 2015, 18:53

Juhul kui omate Smartphone mis jookseb Androidil (CAT 15 Q näiteks) siis on selline tore äp Metsaeraldised
http://www.deskis.ee/metsaeraldised/
Kasutab netiühendust! Seal kui vajutad refreshi laeb ka pildid Maaameti serveris kõrge resulutsiooniga ja katastri numbri ja ülejäänu on juba jah asjaajmine. Kui telefonis on ka GPS oskab ta ka seda kasutada. Väga tihedas pdarikus on mõned korrad juhtunud, et saa ühendust, aga muidi toimib. CAT-i peal jookseb häsi ja olen rahul.
Üks asi tuli meelde, tasuta versioonil oli vist üks ainuke maakond vaba.
Kasutaja avatar
lol
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas Simsik » 01 Mär 2015, 20:06

Ma proovisin ka seda äpi. Ei meeldinud. Uimane ja ebamugav. Lasen endale gpsi panna korraliku kaardi ja kogu lugu!
Just do it later...
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas kailo1 » 01 Mär 2015, 20:09

Mul see tasuline rakendus peal ja väga hea,maksab muidugi 48€.
Kawasaki 750 "Olles kaelani sita sees, on peamine pead mitte norgu lasta!" 5041666 KOSE ORT 2011. aasta Eesti 4x4 Karikavõistluse 1. koht :)
Kasutaja avatar
kailo1
ATV-Sport.net söber
ATV-Sport.net söber

PostitusPostitas Simsik » 02 Mär 2015, 06:09

Okei. Aga ma ei raatsi kll telefoni investeerida äpi näol seda summat. Lihtsam pann mul gps seadmease 35 euri eest.
Kuid see minu arvamus :-D
Just do it later...
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas lol » 02 Mär 2015, 08:08

Nii palju kui minul seda vaja ajab tasuta asi ära küll ja enam veel. Ka minul ei olnud see asi väga ergas algu ja esmamulje oli, et viskan kohe telefonist välja. Mingil põhjusel ta ikka jäi ja tuli just meelda kui tsoonis viibisin, et oo mul ju seuke vidin ja tasuta asja kohta toimis hästi. Telefon oli vahepeal kaenda softi uuendanud ja paljud asjad hakkasid paremini tööle.
Kasutaja avatar
lol
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas Simsik » 02 Mär 2015, 08:42

Eks see ole ka sihuke asi, et kellele ema kellele tütar!
Just do it later...
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas no fear » 02 Mär 2015, 08:59

Amigo kirjutas:Maa-ameti kaardi pealt saab pea kõik asjad teada- Ülalt vasakult avad paneeli "kaardikihtide valik ja legend" ja paned "LÄHIAADRESS",saad teada maaomaniku. Paremalt ülalt saad maanteeinfo või looduskaitse või...mida iganes. Enam-vähem kõik asjad olemas.
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id=UU82&user_id=at&bbox=528043.193336486,6567228.07707982,529211.225980223,6568223.95071711&setlegend=FUUKAT102_82=0,FUUKAT103_82=1&LANG=1

Omaniku nime nüüd kohe kindlasti maa-ametist EI SAA, selle jaoks on ikka kinnistusraamat.
Kawa ja Polaris Sportsman 850 XPS. Sahk, puhur ja VahvaJussi 320 abiks tööde tegemisel.
no fear
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas Humulus » 02 Mär 2015, 09:32

no fear kirjutas:
Amigo kirjutas:Maa-ameti kaardi pealt saab pea kõik asjad teada- Ülalt vasakult avad paneeli "kaardikihtide valik ja legend" ja paned "LÄHIAADRESS",saad teada maaomaniku. Paremalt ülalt saad maanteeinfo või looduskaitse või...mida iganes. Enam-vähem kõik asjad olemas.
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id=UU82&user_id=at&bbox=528043.193336486,6567228.07707982,529211.225980223,6568223.95071711&setlegend=FUUKAT102_82=0,FUUKAT103_82=1&LANG=1

Omaniku nime nüüd kohe kindlasti maa-ametist EI SAA, selle jaoks on ikka kinnistusraamat.

Maa-ametist saad teada katastri nr ja siis vaja kinnistusraamatusse minna, sealt 1€ eest saab omaniku teada. Aga sellega pole midagi suurt peale hakata, sest kontaktandmeid sa ikkagi ei näe.
Nii et... pointless
Polaris Sportsman 800EFI + ühtteist vajalikku
-majade ehitus & projekteerimine-
-craft brewing-
www.nõmmiku.ee
Kasutaja avatar
Humulus
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas isantija » 02 Mär 2015, 09:44

miks te seda arutate ?
teil on plaan hakata enne sõitmist maaomanikega tutvuma ?
ajuvaba
canam Outlander 1000 Xtp MAX 2017 Black !
Kasutaja avatar
isantija
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas Simsik » 02 Mär 2015, 10:55

Tutvuda tuleks niipalju, et kas piisab kõvemast kiivrist või peaks selga ajama kuulivesti ? :D
Just do it later...
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas urmass » 02 Mär 2015, 11:32

....... Rohelise aiaga asutus Paldiski mnt-l on kahjuks ruumipuuduse pärast palju kliente vabadusse lasknud ja see pole hea. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
urmass
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas lol » 03 Mär 2015, 06:52

Mul tuli üks lol mõte. Seadusega tuleks tuleks ära reguleerida ATV ja neid liigitada. Nii nagu autodega ja muude masinatega. Et sa ei või ikka oma Sierrale roomikuid alla lüüa Tallina teedele tulla(kuigi need teed vajajavad roomikuid). Iva selles, kui registreerid ATV numbri alla tähendab ka see seda, et ei snorkleid, ei põhjakatteid ja ümberehitusi. Kui ATV-l on peal kõik mis võimaldab võimaldab sukelduda läheks see tiese klassi alla. Ehk kui selline paljas ATV läheb kuskile, siis loodus saab mõne kännuga ise jagu sellest ATV-st.
Ja sellisel ATV oleks rohkem lubatud kuna sellise ATV-ga on raskem kahju teiktada, masin võib ennem abi vajad.
Kõlab reaalselt või lol mõte?
Kasutaja avatar
lol
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas isantija » 03 Mär 2015, 07:03

lol kirjutas:Mul tuli üks lol mõte. Seadusega tuleks tuleks ära reguleerida ATV ja neid liigitada. Nii nagu autodega ja muude masinatega. Et sa ei või ikka oma Sierrale roomikuid alla lüüa Tallina teedele tulla(kuigi need teed vajajavad roomikuid). Iva selles, kui registreerid ATV numbri alla tähendab ka see seda, et ei snorkleid, ei põhjakatteid ja ümberehitusi. Kui ATV-l on peal kõik mis võimaldab võimaldab sukelduda läheks see tiese klassi alla. Ehk kui selline paljas ATV läheb kuskile, siis loodus saab mõne kännuga ise jagu sellest ATV-st.
Ja sellisel ATV oleks rohkem lubatud kuna sellise ATV-ga on raskem kahju teiktada, masin võib ennem abi vajad.

Jah, vajad puhkust
Kasutaja avatar
isantija
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas klemm » 03 Mär 2015, 07:46

lol kirjutas:Mul tuli üks lol mõte. Seadusega tuleks tuleks ära reguleerida ATV ja neid liigitada. Nii nagu autodega ja muude masinatega. Et sa ei või ikka oma Sierrale roomikuid alla lüüa Tallina teedele tulla(kuigi need teed vajajavad roomikuid). Iva selles, kui registreerid ATV numbri alla tähendab ka see seda, et ei snorkleid, ei põhjakatteid ja ümberehitusi. Kui ATV-l on peal kõik mis võimaldab võimaldab sukelduda läheks see tiese klassi alla. Ehk kui selline paljas ATV läheb kuskile, siis loodus saab mõne kännuga ise jagu sellest ATV-st.

Nii loli juttu pole enne kuulnudki :lol:
suzuki LTA 700 väiketraktor
warn, snorklid 5x kaitsmed, soendused, 27 bc, zümo 550, twin air, niplid ja kummikud (õlgadeni) ühesõnaga kõik mis vaja
53980192
www.koduabi24.eu
Kasutaja avatar
klemm
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas ermik » 03 Mär 2015, 07:49

Üsna loll jutt ikka jah
ermik
ATV sõltlane
ATV sõltlane

PostitusPostitas Simsik » 03 Mär 2015, 07:58

No ma ei näe sellel mõtet! Lihtsam oleks neil kõigepealt reguleerida seda, et iga vahtra leht ei saa endale 200+Kw masinaid istumise alla! Las need atvd nüüd olla :D
Just do it later...
Kasutaja avatar
Simsik
ATV kodanik
ATV kodanik

PostitusPostitas lol » 03 Mär 2015, 21:42

:D well
Pilt
Kasutaja avatar
lol
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas donn » 02 Mai 2015, 21:21

Osade teie vastustest võib välja lugeda, et elate linnas/linnaäärses majas väiksel krundil? Kujutage nüüd ette oma tagaaeda ideaalselt pöetud muruga. Teil on aiavärav lahti ja sealt väravast läbi kulgeb tee teie aeda. Keelavat märki pole. Üks hetk sõidab kari võõraid ATV-dega/mootorsaanidega sinna tagaaega sisse, otse üle lillepeenra uudistama aiaäärt pidi "metsasihti"/"põlluäärt".

Kas lähete ütlete midagi või lasete olla? Põllumaa- ja metsaomanikel on lihtsalt suurem "tagaaed", nii mõnekümne või -saja hektari jagu, ja nad maksavad selle eest iga-aastaselt maamaksu. Ma ei näe põhjust toriseda, kui omanik "korrale kutsuma" tuleb.

Mul ei ole korra läbisõitjate vastu midagi, ei suvel ega talvel ja seda ainuüksi sellepärast, et ei kasvata hetkel ei teravilja ega loomasööta. Küll aga olen vastu sellele, kui tullakse paarutama ja siis arvatakse, et ma pean veel õnnelik olema, kui linlased tulevad mulle, "maamatsile", kultuuri tooma ja küsitakse veel, kas ma üldse mootorsaani või ATV-d olen enne näinud ja tean ikka, mis imeloomad need sellised on... Ja et Abrukal küll tulevad inimesed avasüli vastu, pakuvad viina ja küpsiseid.

Lihtsalt mõtlemiseks. Saani ja ATV-ga on ilgelt pull kimada ja mütata. Aga kõige jaoks on ju oma koht.
donn @ YouTube; joonised siit: youshouldbuildit.blogspot.com
Kasutaja avatar
donn
ATV söber
ATV söber

PostitusPostitas pummel » 02 Mai 2015, 22:16

donn kirjutas:Osade teie vastustest võib välja lugeda, et elate linnas/linnaäärses majas väiksel krundil? Kujutage nüüd ette oma tagaaeda ideaalselt pöetud muruga. Teil on aiavärav lahti ja sealt väravast läbi kulgeb tee teie aeda. Keelavat märki pole. Üks hetk sõidab kari võõraid ATV-dega/mootorsaanidega sinna tagaaega sisse, otse üle lillepeenra uudistama aiaäärt pidi "metsasihti"/"põlluäärt".

Kas lähete ütlete midagi või lasete olla? Põllumaa- ja metsaomanikel on lihtsalt suurem "tagaaed", nii mõnekümne või -saja hektari jagu, ja nad maksavad selle eest iga-aastaselt maamaksu. Ma ei näe põhjust toriseda, kui omanik "korrale kutsuma" tuleb.

Mul ei ole korra läbisõitjate vastu midagi, ei suvel ega talvel ja seda ainuüksi sellepärast, et ei kasvata hetkel ei teravilja ega loomasööta. Küll aga olen vastu sellele, kui tullakse paarutama ja siis arvatakse, et ma pean veel õnnelik olema, kui linlased tulevad mulle, "maamatsile", kultuuri tooma ja küsitakse veel, kas ma üldse mootorsaani või ATV-d olen enne näinud ja tean ikka, mis imeloomad need sellised on... Ja et Abrukal küll tulevad inimesed avasüli vastu, pakuvad viina ja küpsiseid.

Lihtsalt mõtlemiseks. Saani ja ATV-ga on ilgelt pull kimada ja mütata. Aga kõige jaoks on ju oma koht.

See polegi nii oluline oluline on,et su lillepeenras vähemalt paarituda võib :twisted:
Savi on....
Kasutaja avatar
pummel
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

PostitusPostitas mill » 03 Mai 2015, 09:27

donn kirjutas:Osade teie vastustest võib välja lugeda, et elate linnas/linnaäärses majas väiksel krundil? Kujutage nüüd ette oma tagaaeda ideaalselt pöetud muruga. Teil on aiavärav lahti ja sealt väravast läbi kulgeb tee teie aeda. Keelavat märki pole. Üks hetk sõidab kari võõraid ATV-dega/mootorsaanidega sinna tagaaega sisse, otse üle lillepeenra uudistama aiaäärt pidi "metsasihti"/"põlluäärt".

Nimeta need kohad Palun!
Kasutaja avatar
mill
ATV-Sport.net sõltlane
ATV-Sport.net sõltlane

PostitusPostitas isantija » 03 Mai 2015, 10:14

Mehed, see on loll teema
Pole mõtet siin selle üle arutada
Sõitke! Südametunnistuse asi!
Viljas ja noorendikul sõita on jama
Mind pole 10 aastat ükski seadus seganud
Ja loodetavasti ei sega ka tulevikus
Eesti on nii suur ja metsa ja radasid on palju kus saab sõita nii, et
Kedagi ei sega
Kasutaja avatar
isantija
ATV-Sport.net friik
ATV-Sport.net friik

Eelmine

Mine Meediakajastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

FOXGEAR